Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yabancı Dil Alanındaki Mesleki Gelişim Topluluğu Eğitimimizin İlk Aşaması Tamamlandı

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ve Genel Müdürlüğümüz işbirliği ile 4-8 Nisan 2022 tarihlerinde "Yabancı Dil Öğretim Sürecinde Dijital Drama ile Materyal Kullanımı" Mesleki Gelişim Topluluğu eğitiminin ilk aşaması çevrim içi olarak gerçekleştirildi.
Yabancı Dil Alanındaki Mesleki Gelişim Topluluğu Eğitimimizin İlk Aşaması Tamamlandı

Bakanlığımızın pilot olarak uygulamaya koyduğu "Mesleki Gelişim Toplulukları" kapsamında programa başvuran öğretmenlere yabancı dil eğitimi alanında yenilikçi uygulamaların yer aldığı hizmet içi eğitim verildi.

Yabancı dil koordinatörümüz Aysun Mete'nin eğitim yöneticisi olarak görev aldığı eğitime Türkiye'nin farklı bölgelerinde ve okul türlerinde görev yapan 10 Arapça ve 16 İngilizce öğretmeni katıldı. Çevrim içi olarak 20 saat süre ile devam eden eğitimde katılımcı öğretmenler 21. yüzyıl teknolojilerinin sağladığı imkanlarla yabancı dil öğretim süreçlerini dijital ortamlara taşıma fırsatı buldular.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) platformu üzerinden gerçekleşen eğitimde, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'da görevli öğretim üyeleri Doç. Dr. İrfan Şimşek ve Doç. Dr. Tuncer Can katılımcılara Metaverse tabanlı sanal eğitim ortamları hakkında bilgiler verdiler. Eğitim sürecinde katılımcı öğretmenlerimizle çevrim içi atölyelerde buluşan eğitim görevlilerimiz öğretmenlerimize ilgili platformlarda yapılabilecek örnek uygulamaları gösterdiler. Ağırlıklı olarak uygulamalı devam eden eğitimde öğretmenlerimizin katılımıyla dijital dramanın yabancı dil eğitimine entegrasyonu ile ilgili grup çalışmaları gerçekleştirildi.

İlk aşamayı tamamlayan öğretmenlerimiz ikinci aşamada ise sınıf ortamlarında öğrencileriyle beraber tasarladıkları dijital drama ürünlerini sunacaklar ve eğitim görevlisi hocalarımız tarafından değerlendirileceklerdir.

Eğitimi veren hocalarımıza ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.