Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatipler Sezai Karakoç'u Okuyor

'Genel müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Oku-Yorum" Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesinin 2.dönem okumaları devam ediyor.
İmam Hatipler Sezai Karakoç'u Okuyor

İmam hatip okullarımızdaki öğrencilerin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla 1.124 okulda, öğretmen ve öğrencilerimizle kitap okuma projesi gerçekleştirilmektedir.

Proje kapsamında okul bünyesinde oluşturulacak ekiple önce kitaplar, ardından okuma takımları belirlenmektedir. Öğrencilerden farklı yazarları tanıyacak şekilde her ay bir kitap okuması, kitapların düzenli değiştirilmesi, tahlil edilmesi ve kitapla ilgili görüşleri takım arkadaşlarına sunum yapması istenmektedir.

Okunacak kitaplar arasında Üstat Sezai Karakoç'tan en az bir kitabın seçilmesi, yazarı anlamaya, tanımaya, eserlerini yorumlamaya yönelik faaliyetlerle okuma kültürünün geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Mart ayında başlayıp hazirana kadar devam edecek projenin sonuç raporları Kalite Takip Sistemi (KTS) üzerinden gönderilecektir.

26-04-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.