Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Okul Temelli Mesleki Gelişim Programı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişiminde Yeni Yaklaşımlar projesi kapsamında başlatılan "Okul Temelli Mesleki Gelişim" programı ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Okul Temelli Mesleki Gelişim Programı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişiminde Yeni Yaklaşımlar" projesi kapsamında başlatılan Okul Temelli Mesleki Gelişim programı ile ilgili Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulu müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 17 Kasım 2022 Perşembe günü, 13.30-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilen çevrim içi toplantıya yaklaşık bin okul müdür katıldı.

Toplantıda Nevşehir 30 Ağustos İlkokulu Okul Müdürü Serhat Uluer, Okul Temelli Mesleki Gelişim programının planlanma ve uygulama süreçleriyle ilgili sunum gerçekleştirdi.  Sunumda; programın iş adımları, ihtiyaç analizinin yapılması, başvuru formunun hazırlanması, eğitim görevlilerinin belirlenmesi, faaliyet onay süreci ve mali hususlarla ilgili katılımcılara detaylı bilgiler aktarıldı. 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, katılımcılara hitaben gerçekleştirdiği konuşmada, Bakanlığımızın yönetici ve öğretmenlerinizin mesleki gelişimlerine yönelik çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade ederek Anadolu imam hatip liselerinin ve imam hatip ortaokullarının sağlanan imkânları en iyi şekilde kullanmaları gerektiğini vurguladı. Okul temelli mesleki gelişim çalışmaları ile öğretmenlerin kendilerini sürekli yenileme, ihtiyaçları doğrultusunda kendi okullarında eğitim alma imkânına kavuşmalarının önemli bir fırsat olduğu ifade eden Gül, okullar tarafından yürütülen çalışmaların yakından takip edileceğini de belirtti. Toplantı, okul müdürlerinden gelen soruların cevaplanması ile tamamlandı.

Hizmet İçi Eğitim Faaliyetleri Kılavuzu için tıklayınız.

18-11-202218-11-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.