Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya Vefatının 48. Yıl Dönümünde Kabri Başında Dualarla Anıldı

"Bayrak", "Fetih Marşı", "Kalk Yiğidim", "Dua" ve "Naat" gibi önemli eserleriyle tanınan Türk şiirinin millî sesi usta kalem Arif Nihat Asya vefatının 48. yıl dönümünde anıldı
Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya Vefatının 48. Yıl Dönümünde Kabri Başında Dualarla Anıldı

Türk tarihini, kültürünü bir kuyumcu titizliğiyle ele alıp şiirleştiren; sahip olduğu millî ve manevi karakter, hissiyat ve düşüncelerini şiirlerine yansıtan; "Bayrak", "Fetih Marşı", "Kalk Yiğidim", "Dua" ve "Naat" gibi önemli eserleriyle tanınan Türk şiirinin millî sesi usta kalem Arif Nihat Asya vefatının 48. yıl dönümünde anıldı.

Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya vefatının 48. Yıl dönümünde Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan kabri başında düzenlenen programla anıldı. Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği etkinliğe Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Osman Sezgin, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürü Veli Karakuş, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bayrak Şairimizin biyografisinin okunmasıyla başlayan törende Bakan Yardımcısı Sayın Osman Sezgin de Arif Nihat Asya'yı anlatan bir konuşma yaparak Arif Nihat Asya'nın millî ve manevi değerlere yaptığı hizmetleri ve Peygamber Efendimiz'e olan büyük sevgisini dile getirdi.  Sezgin, "Gerek yapmış olduğu vazife olan öğretmenlikle gerekse yazmış olduğu şiirleriyle hem bize bizi anlatan hem bizim kimliğimizi ve kişiliğimizi oluşturma konusunda çok büyük emekleri olan ve aynı zamanda da değerlerimizi ve kültürümüzü gelecek nesillere aktarmada çok önemli görevler yapmıştır." dedi. Bayrak şiirinin öğrenciler tarafından okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve hatim duası yapılarak Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya'nın kabrine çiçek bırakıldı.

Programın ardından Bakan Yardımcısı Sayın Osman Sezgin, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül ve Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürü Veli Karakuş Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında, düzenlenen program dolayısıyla memnuniyetlerini dile getiren Bakan Yardımcımıza Okul Müdürü Yaşar Keskin tarafından ziyaret anısına hediye takdim edildi.

06-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.