Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

TEKNOFEST 2023'te İmam Hatip Okullar Başarılarıyla İlgi Odağı Oldu

Cumhuriyet'in 100. yılında ilk kez başkentte düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği dünyanın en büyük Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST sona erdi.  
TEKNOFEST 2023'te İmam Hatip Okullar Başarılarıyla İlgi Odağı Oldu

04-09-2023Ankara ili Etimesgut Havaalanı'nda 30 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te imam hatip okulları projelerine ziyaretçilerin yoğun ilgisi gözlemlendi.

Festival, Türkiye'nin millî teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 125 kurumla hayata geçirildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz Stantına Ziyaretçilerin İlgisi Yoğundu

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi deneyim alanında metaverse ve sanal gerçeklik uygulamaları, Uluslararası Millî İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Programlar ve Öğretim Materyalleri Dairesi ekibi animasyon stüdyosu alanında, Mersin Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi etkinlik alanında, Konya Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ise su altı aracı ile sergi alanında sunumlarını büyük ilgi odağıyla gerçekleştirdiler. İlk defa metaverse deneyimleyen, animasyon ile tanışan, TEKNOFEST şampiyonları ile tanışan katılımcılar fuar alanımızda uzun kuyruklar oluşturdu. 

İmam Hatip Okulları Final Yarışmalarını Başarıyla Tamamladı

Deneyap Kart Robolig finallerinde Tevfik İleri AİHL, İstanbul Kartal AİHL, Düzce Fen ve Teknoloji AİHL; Afet Yönetimi Teknolojileri yarışlarında Düzce Fen ve Teknoloji AİHL ve İstanbul Çamlıca Kız AİHL  finallerde başarıyla yarıştı.

TEKNOFEST 2023 yarışmalarında elektrikli araç kategorisinde tasarım ve yerlilik dalında 2 birincilik alarak görsel tasarım ödülüne ve yerlilik dalında da birincilik ödülüne layık görülen Tevfik İleri AİHL Fatih aracı Ankara TEKNOFEST'te katılımcıların ilgi odağı haline geldi

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Bakan Yardımcımız Sayın Kemal Şamlıoğlu, Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen ve birçok önemli konuk Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan stantları ve Genel Müdürlüğümüze ayrılan bölümleri gezerek projeler hakkında bilgi aldı.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, geçmiş yıllarda imam hatipli öğrencilerin ve vatandaşların bilime ve sanata uzakmış algısı oluşturulduğunu belirterek, "Çok şükür bu algıyı kırmayı başardık. Hatta TEKNOFEST gibi etkinlikler sayesinde çok net görüyoruz ki imam hatipli öğrencilerimiz bilim ve sanata öncülük etmeye başladılar. Hepsiyle gurur duyuyorum." dedi.

Tam bağımsız bir Türkiye için "Millî Teknoloji Hamlesi" vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir araya getiren TEKNOFEST Ankara, coşkuyu ve heyecanı yine göklere taşıdı

TEKNOFEST  2023'teki başarılarından dolayı öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi, kurum idarecilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

04-09-202304-09-202304-09-202304-09-202304-09-202304-09-202304-09-202304-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.