Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz Anadolu İmam Hatip Liselerini Ziyaret Etti

Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz Kocaeli'de 2023-20204 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Faaliyetleri Kapsamında İmam Hatip Okullarında İncelemelerde Bulundu
Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz Anadolu İmam Hatip Liselerini Ziyaret Etti

2023 - 2024 eğitim öğretim yılı hazırlık faaliyetleri kapsamında Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz Kocaeli'de incelemelerde bulundu.

Okullarda yönetici ve öğretmenleriyle bir araya gelen Yılmaz, eğitim ve öğretimin temel amacı, Millî Eğitim Bakanlığının politikaları ve uygulamaları bağlamında bilgilendirmelerde bulundu. Yılmaz, öğrencilerin eğitime erişimlerinin ve katılımlarının sağlanması; zamanlarının önemli bir kısmını geçirdikleri okul ortamlarının ve öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi, akademik ve meslekî yönden ilgi ve istidatlarına göre öğrenim görmelerinin önemli olduğunu belirtti.  

Öğrenci ve okullarla ilgili bilgilendirmelerinde bilim, kültür, sanat, spor alanlarına ve sosyal sorumluluk programlarına yer verilmesine dikkat çeken Yılmaz, öğrencilerin sosyal sorumluluk programı ve topluma hizmet çalışmaları kapsamında gerçekleştirdikleri sosyal etkinliklerin, e-okul sistemi içerisinde bulunan Sosyal Etkinlik Modülüne kayıt edilmesine dikkat edilmesinin önemini vurguladı.

Okulların yeni eğitim öğretime hazırlık çalışmalarını değerlendiren Yılmaz okul yöneticilerinden bilgi aldı. Yönetici ve öğretmenlerin talep ve önerilerini dinleyen Yılmaz yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennilerinde bulundu. Yılmaz'a ziyaretlerinde Genel Müdürlüğümüz Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul ve Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Hasan Özarslan eşlik etti.  

12-09-202312-09-202312-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.