Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hedef LGS ve YKS Projesi Ankara Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürlüğümüzce Hedef LGS-YKS Projesi bağlamında Ankara ili Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulu müdür ve proje koordinatörleri ile akademi toplantısı gerçekleştirildi.
Hedef LGS ve YKS Projesi Ankara Toplantısı Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce Hedef LGS ve YKS çalışmaları bağlamında Ankara ili Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları okul yöneticileri ve proje koordinatörleri ile Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Akademi Toplantısı gerçekleştirildi.

Programa ev sahibi Okul Müdürü Özgül Duruöz Erdönmez, Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Adil Doğrusever, Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden sorumlu Şube Müdürü Selman Ekici'nin selamlama konuşması ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul'un açış konuşması ile başladı.

Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı İhsan Erkul yaptığı konuşmada; öğrencilerimizin üst öğrenime hazırlık sürecinin yöneticileri, öğretmenleri, öğrenciyi ve velileri de kapsadığına ve çok etkenli bir dönem olduğuna dikkat çekti. Bu sürecin tüm aşamalarının bir bütün olarak ele alınması gerektiğine değinen Erkul, Hedef LGS ve YKS Projesinin tüm bu unsurlara yönelik hazırlandığını ve uygulandığını vurguladı. Geçen yıllarda bir bütün olarak ortaya konan bu çalışmalar ile Hedef LGS ve YKS Projesinin başarılar elde ettiğini ve hedefimizin bu proje ile tüm okullarımızın başarısını artırmaya yönelik olduğunu belirtti.

Daire Başkanı Erkul, Genel Müdürlüğümüzce imam hatip okullarında program çeşitliliği kapsamında uygulanan programlar, sosyal ve kültürel etkinlikler, öğrencilerin mesleki gelişimlerine yönelik yapılan uygulamalar, mesleki yarışmalar ve yürütülen projeler hakkında bilgilendirmelerde de bulundu.

DÖGM Hedef YKS Koordinatörü Hüseyin Kazan projenin uygulama aşamaları ve kapsamı hakkında bilgileri ve okullarımızda yapılan örnek çalışmaları aktardı. Gerçekleştirilen toplantıda sınav soru rehberliği, kamp programlarının uygulamaları ve başvuru süreçleri, okulların tanıtım faaliyetleri ile ilgili yapılacak görünürlük çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Toplantı sonunda gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile okullarımızda yapılan örnek çalışmalar ve yapılabilecek uygulamalar ile ilgili öneriler alındı.

Programa ev sahibi Okul Müdürü Özgül Duruöz Erdönmez, Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Adil Doğrusever ve Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden sorumlu Şube Müdürü Selman Ekici selamlama konuşması yaptı.

Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Akademi Toplantısına Ankara ilinden 220 okul yöneticisi ve proje koordinatörü öğretmen katıldı.

22-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.