Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Genel Müdürlüğümüzce, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini yürüten imam hatip ortaokulları müdürlerine yönelik istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini yürüten imam hatip okulları müdürlerine yönelik düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısı, Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen'in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

"Proje Sosyal Kabul Gördü, Hafız Öğrenciler Büyük Başarılara İmza Attı"

Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin ülke geneline yaygınlaşması ile sosyal kabul gördüğünü; mesleki, akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanda başarılara imza atan hafızların sayısının artmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Bakan Yardımcısı Sayın Yılmaz projenin Millî Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde yürütüldüğünü hatırlatarak iki kurumun tecrübesi, gayreti ve katkılarıyla çok önemli çalışmalar yapılarak güzel sonuçlar elde edildiğini, okul yöneticisi ve ilgili öğretmenlerin büyük fedakârlıklar yaptığını hatırlatarak emek veren ilgililere teşekkür ederek daha büyük gayret ve fedakârlık çağrısında bulundu.

 

Okullarımızın Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Uygulama Usul ve Esaslarına riayet ederek hareket etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz, hafızlık eğitiminde Kur'an'ın anlamı da öğretilerek öğrencilerin çok yönlü yetiştirilmesi gerektiğini belirtti. "Kur'an'ın lafzıyla hamil, ahkâmıyla amil, hikmetiyle kâmil olmaktır hafızlık" sözleriyle, okullarımızın yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni etti.

 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında yetişen binlerce hafız öğrencimiz ile gurur duyduğunu, öğrencilerimizin Kur'an ahlakı ile yaşamlarını sürdürmeleri ve hafızlıklarını bir ömür muhafaza etmeleri hususundaki temennilerini dile getirirken Genel Müdürlüğümüzce Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 

Örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi; mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla okul müdürleriyle gerçekleştirilen "İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda; öğretim programı ve müfredat çalışması, KTS hafızlık modülü, LGS çalışmaları, akademik başarı, bir üst öğrenime hazırlık ve okul koordinatörlerinin belirlenmesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

22-09-202322-09-202322-09-202322-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.