Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Türkiye Genelindeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İl Zümre Başkanları ile Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Türkiye genelindeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümre Başkanları ile çevrim içi değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, planlanan hizmet içi eğitim faaliyetleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Türkiye Genelindeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İl Zümre Başkanları ile Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Din, ahlak ve değer alanındaki eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek, güncel gelişmeleri paylaşmak ve önümüzdeki dönemde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan hizmet içi eğitim faaliyetleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere 26 Eylül Salı günü Türkiye genelindeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İl Zümre Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen yaptığı açış konuşmasında, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin temel eğitim ve ortaöğretim kademelerinde geniş bir öğrenci kitlesine ulaşma imkânı bulunduğunu belirterek yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmenlerimizin bu imkânı en güzel şekilde değerlendirmek üzere çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi. Genel Müdürlük olarak öğretmenlerimizle sürekli iletişim halinde olduklarını, onları desteklediklerini, yapılacak yeni çalışmalarda da öğretmenlerimizle yakın iş birliğini sürdüreceklerini belirtti.

Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Dr. Yusuf Akbaş, Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Gençlik ve Din" araştırmasında ulaşılan sonuçlar ve bu bağlamda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin yapabileceği çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi. Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Hasan Özarslan, haftalık ders çizelgeleri ve seçmeli derslerle ilgili güncel gelişmeler ve Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan eğitim içerikleri konusunda katılımcıları bilgilendirerek din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin seçmeli derslerle ilgili özel çalışmalar yapması gerektiğini vurguladı. Din, ahlak ve değerlerle ilgili öğretmenlerimizin yararlanabileceği internet sayfaları ve dijital mecralar hakkında bilgi veren İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Genel Müdürlüğümüze ait sosyal medya kanallarının ve internet sayfalarının tüm öğretmenlerimiz tarafından yakından izlenmesinin önemine değindi. Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen hizmet içi eğitim çalışmaları ve mesleki gelişim faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendirerek, önümüzdeki dönemde tüm imkânları kullanarak din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerimizin tamamına ulaşmak istediklerini belirtti.

Soru cevap bölümünde söz alan zümre başkanları; Kur'an-ı Kerim, din kültürü ve ahlak bilgisi ve seçmeli derslerle ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar. Öğretim programları, ders kitapları, seçmeli dersler, güncel dini konular, öğretmenler arası iş birliği, sosyal kültürel faaliyetler ve dijital içerikler gibi konularda değerlendirmelerde bulundular.

Toplantı, Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen'in tüm katılımcılara başarı dileklerini iletmesi ve teşekkürleri ile sona erdi.

27-09-202327-09-202327-09-202327-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.