Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen İzmir'de İmam Hatip Okulu Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

TEKNOFEST İzmir Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla İzmir'de bulunan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin konferans salonunda İzmir'deki Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı İmam hatip okullarının yöneticileri ile bir araya geldi.
Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen İzmir'de İmam Hatip Okulu Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Toplantı, İstiklal Marşı'nın söylenmesi ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümünce hazırlanan; İzmir'deki imam hatip okullarının başarısının, yapılan projelerin ve akademik çalışmaların anlatıldığı bir video sunum gerçekleştirildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaları ve projeleri imam hatip okulları yöneticileri ile paylaşan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, imam hatip okullarında olmazsa olmaz iki önemli hususun olduğunu ifade ederek bunlardan birinin akademik başarı, diğerinin ise çift kanatlı olmayı sağlayan meslek dersleri olduğunu ifade edip söz konusu derslere gereken önemin verilmesi gerektiğini vurgulayarak yöneticilerin gerekli önlemeleri almaları gerektiğini hatırlattı.   

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Genel Müdürlüğümüzce yürütülen projeler sayesinde öğrencilerin sadece akademik yönden değil sosyal, kültürel, yabancı dil, sanat ve spor yönlerinden de gelişimini destekleyerek her alanda donanımlı bireyler yetiştirme gayreti içinde olduklarını ifade etti. Daha sonra İşleyen, okullarımızda Bilim Danışma Kurulları oluşturularak gelecek vizyonunun hazırlanmasında paydaşların da desteğinin alınarak planlama yapmanın önemine değindi.

Toplantının ikinci bölümünde imam hatip okullarının yöneticilerini dinleyen Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, imam hatip okullarının sorunları ve bu sorunların çözümüne ilişkin okul yöneticileri ile istişarede bulundu.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, ilde öğrenim gören yirmi binin üzerindeki imam hatip öğrencisine ait akademik başarının giderek yükselen bir ivme kazandığını belirtti. Yılmaz, projelerle ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalarla İzmir'deki okulların Türkiye genelinde öncü ve örnek kurumlar olacağının altını çizerek İzmir'de imam hatip okullarına teveccühün arttığını da ifade etti.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen Feribotta Uluslararası Öğrencilerle Hasbihal Etti
Gerçekleştirdiği feribot yolculuğu sırasında Uluslararası Seferihisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle karşılaşan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, öğrencilerin geldikleri ülkeler hakkında bilgi edindikten sonra, gelecekleriyle ilgili planlarını dinledi ve öğrencilerin Türkçeyi öğrenme konusundaki beğenilerini dile getirdi. Ayrıca öğrencilerle aileleri ve memleketleri hakkında sohbet eden Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Türk yemekleri hakkında onlarla görüş alışverişinde bulundu.

Öğrencilere ülkemizde aldıkları eğitimleri, kendi ülkelerinde de göstermelerinin önemini vurgulayan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen'e, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanımız Oğuzhan Özkan ile İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti.

29-09-202329-09-202329-09-202329-09-202329-09-202329-09-202329-09-202329-09-202329-09-202329-09-202329-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.