Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Hedef LGS ve YKS Projesi Okul Koordinatörleri Toplantısı Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in Katılımıyla Gerçekleştirildi

Hedef LGS ve YKS Projesi kapsamında 03-05 Ekim tarihleri arasında altı çevrim içi akademi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in yanı sıra Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm Anadolu imam hatip liseleri proje koordinatörleri ile projeye dâhil imam hatip ortaokullarının proje koordinatörleri katıldı.
Hedef LGS ve YKS Projesi Okul Koordinatörleri Toplantısı Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in Katılımıyla Gerçekleştirildi

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen; bu proje ile öğrencilerin üst öğrenime hazırlık sürecinin bir bütün olarak ele alındığına değinerek süreçte yöneticilerin, öğretmenlerin ve velilerin de bulunması gerektiğini ifade etti. Hedef LGS ve YKS Projesi'nin tüm bu unsurlara yönelik hazırlandığını ve uygulandığını vurgulayan Sayın İşleyen, geçen yıllarda bir bütün olarak ortaya konan bu çalışmalar ile Hedef LGS ve YKS Projesi'nin başarılar elde ettiğini ve hedeflerinin bu proje ile tüm okulların başarısını arttırmaya yönelik olduğunu belirtti.

Daire Başkanımız İhsan Erkul, imam hatip okullarında program çeşitliliği kapsamında uygulanan programlar, sosyal ve kültürel etkinlikler, mesleki gelişimlerine yönelik yapılan uygulamalar, mesleki yarışmalar ve yürütülen projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Müdürlüğümüzün Hedef LGS ve YKS proje koordinatörleri, projenin uygulama aşamaları ve kapsamı hakkında bilgileri ve okullarımızda yapılan örnek çalışmaları katılımcılara aktardılar. Ayrıca toplantıda sınav soru rehberliği, kamp programlarının uygulamaları ve başvuru süreçleri, okulların tanıtım faaliyetleri hakkında yapılacak görünürlük çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

06-10-202306-10-202306-10-202306-10-202306-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.