Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Burs Başvuruları Başladı

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Burs Başvuruları Başladı

Halkı Müslüman olan ülkeler ile Müslümanların yaşadığı diğer ülkelerdeki din görevlisi ve din eğitimi personelinin yetiştirilmesine katkı sağlamak, yükseköğrenim öncesinde din eğitimi almak isteyen öğrencilere destek vererek eğitim ve kültür iş birliğini geliştirmeyi amaçlayan Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Projesi, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yürütülüyor.

2024-2025 Eğitim Öğretim yılında uluslararası Anadolu imam hatip liselerimizde Türkiye Diyanet Vakfı(TDV) burslusu olarak öğrenim görecek yabancı uyruklu öğrenciler için 37 farklı dilde hazırladığımız afişlerimiz, resmî yazı ile Dışişleri Bakanlığı üzerinden tüm yurt dışı temsilciliklerimize, Büyükelçiliklerimize, Başkonsolosluklarımıza ve ayrıca TİKA, Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Maarif Vakfı gibi kurumların yurt dışı temsilciliklerine gönderilmiştir.

Türkiye Diyanet Vakfı, öğrencilerin ulaşım, sosyal ve kültürel faaliyetlerin finansmanı, harçlar, kıyafet bursu ve sağlık harcamaları gibi kalemleri karşılarken Bakanlığımız, öğrencilerin yeme içme, barınma ve eğitim hizmetlerini yerine getirmektedir. Yabancı uyruklu öğrencilerle Türk uyruklu öğrencilerin bir arada eğitim gördüğü okullarımıza, Türk öğrenciler Liselere Giriş Sınavıyla yerleşebilmektedir.

Başvuru, Sınav ve Yerleştirme Takvimi

15 Ocak'ta başvuruların alındığı uluslararası Anadolu imam hatip liseleri burs dönemi 29 Şubat 2024 tarihinde sona erecek olup başvuru sürecinin ilk aşaması için tıklayınız.

18-01-202418-01-202418-01-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.