Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Fildişi Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Türkiye’deki eğitim sistemini incelemek üzere ülkemizdeki ziyaretlerini sürdüren Fildişi Sahili Yüksek İslam Konseyi Başkanı Ebubekir Fofana BOLKARİ ve beraberindeki 8 kişilik bir heyet, 6 Ocak 2015 Salı günü Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti
Fildişi Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Ülkemizdeki din eğitiminin süreci, tarihçesi ve Genel Müdürlüğümüzün görevleri hakkında heyet üyelerini bilgilendiren Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, İmam Hatip Ortaokulları ile Anadolu İmam Hatip Liselerinde okutulan dersler ve müfredat hakkında ayrıntılı bilgiler vererek, okullarımızda verilen eğitimin kalitesini vurguladı. Ayrıca, 72 ayrı ülkeden gelerek okullarımızda öğrenim görmekte olan yaklaşık 1000 öğrenci olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Heyet üyelerinin Türkiye’deki din eğitimine dair sorularını cevaplandıran Genel Müdürümüz, ülkemizde tüm okul türlerinde verilen dini eğitim müfredatı ve haftalık ders programlarını içeren CD’leri ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün tanıtım kitapçığını heyete takdim etti.

  

Heyet üyeleri, Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ‘ dan; kendi ülkelerinde kurmak istedikleri İmam Hatip Lisesi binası inşası için yardım taleplerini, görüşmeden duydukları memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ifade ederek Dairemizden ayrıldılar.

 

   

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.