Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretiminde Kalite Çalıştayı Konya’da Gerçekleştirildi

Türkiye İmam Hatipler Vakfı (TİMAV)’ın ev sahipliğinde  “Din Öğretiminde Kalite Çalıştayları -II” konulu etkinlik Konya’da gerçekleştirildi.
Din Öğretiminde Kalite Çalıştayı Konya’da Gerçekleştirildi

Çalıştaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İŞLER, Konya Valisi Muammer EROL, milletvekilleri, yerel yöneticiler, TİMAV Genel Başkanı Ecevit ÖKSÜZ, çalıştay koordinatörü TİMAV Genel Başkan Vekili ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin OKUMUŞLAR, 50 farklı ilden İmam Hatip Liseleri Mezun ve Mensup Derneği yetkilileri, akademisyen, öğretmen, idareci, öğrenci ve diğer ilgililer katıldı.

 

Görev alanlarını ilgilendiren konferans, panel, çalıştay gibi her etkinliği önemseyen Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ; çalıştaya beraberinde Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL, Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL ve Genel Müdürlükteki ilgili uzmanlarla birlikte iştirak etti.

 

 

Çalıştayda, İmam Hatip Liselerinin Misyonu ve Vizyonu, Öğretmen Kalitesi ve Öğrenme Ortamı Kalitenin Artırılması İçin Öneriler,  Müfredat ve Ders İçerikleri Kalitenin Artırılması İçin Öneriler başlıkları altında çalışmalar yürütüldü.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın proje destekleri kapsamında yapılan ve iki gün süren çalıştayda, 26 ilde 2600 İHL öğrencisi üzerinde gerçekleştirilen “Türkiye İmam Hatip Lisesi Öğrenci Profili Araştırması (Temel Sorunlar, Beklentiler ve Değer Yapıları)” alan araştırmasının sonuçları da katılımcılarla paylaşıldı.

 

Değerlendirme bölümünde konuşan Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YIMAZ, etkinliğin yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Genel Müdürlük çalışmalardan bahsetti, konuya ilişkin gelen soruları cevapladı. YIMAZ; din öğretimi ve imam hatip okulları ile ilgili her türlü yapıcı eleştiriye açık olduklarını, her zaman katılımcılardan katkı beklendiğini dile getirdi.

 

 

Çalıştaydan sonra Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ; beraberindeki Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Daire Başkanları ve uzmanla birlikte imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip lisesi müdürleriyle toplantı yaparak Genel Müdürlük çalışmaları hakkında bilgi verdi ve yöneticilerin görüş, öneri ve projelerini dinledi, soruları cevapladı.

 

 

  

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.