Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

“Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalleri Gerçekleştirildi

Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri arasında düzenlenen ve her yıl daha fazla öğrencinin katıldığı “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalleri tamamlandı.
“Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalleri Gerçekleştirildi

 

 

 

 

 

Okul, il, bölge ve Türkiye finali aşamalarından oluşan yarışmanın il finallerinde birinci olan öğrenciler; 26 Nisan 2015 tarihinde Zonguldak, Bitlis, Sivas,  Tunceli,  Erzurum, Osmaniye, Isparta, Yalova, Uşak ve İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen bölge finallerinde yarıştılar.

 

 

 

Toplam 8352 öğrencinin başvurduğu “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında bölge birincisi olan öğrenciler; 31 Mayıs 2015 Pazar günü Gaziantep’te gerçekleştirilecek Türkiye finaline bölgelerini temsil etmek üzere katılmaya hak kazandılar.

 

 

 

  

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.