Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Siyer Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Yalova’da Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz, siyer dersine giren öğretmenlere yönelik olarak 10-14 Ağustos 2015 tarihlerinde Yalova Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde “Öğretim Yöntem ve Teknikleri Semineri” konulu etkinlik gerçekleştirdi.
Siyer Öğretmenlerimize Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Yalova’da Yapıldı

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ’ın da katılımıyla gerçekleşen hizmet içi eğitim kursunda Prof. Dr. Adnan DEMİRCAN, Prof. Dr. M. Asım YEDİYILDIZ, Doç. Dr. Şaban ÖZ, Yrd. Doç. Dr. Mahmut KELPETİN, M. Fatih BÜTÜN, Ali ERDOĞDU ve Mehmet APAYDIN, 55 kursiyer öğretmenle buluştu.

 

Programın sabah oturumlarında branşlarıyla ilgili eğitim alan katılımcılar, öğleden sonra ve akşam oturumlarında gerçekleştirilen eğitim felsefesi ve genel kültür alanlarında doyurucu ve verimli söyleşiler ile “Siyer dersi öğretiminde sınıf ve okul içi örnek uygulamalarla ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı” ve “Okullarda yapılan sosyal ve kültürel etkinliklerin, yarışmaların ve projelerin değerlendirilmesi” “konularında çalıştaylar gerçekleştirdiler. Ayrıca kursiyerlerimiz, düzenlenen gezilerle Yalova’nın tarihi, kültürel ve turistik mekânlarını ziyaret ettiler.

 

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, kursun son gününde programa katılarak kursiyerlere hitap etti. Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında kursiyerleri bilgilendiren Nazif YILMAZ, katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı ve öğretmenlerden beklentilerini dile getirdi.

 

Eğitim uzmanı H. Osman KILIÇ’ın koordinesinde, siyer öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen hizmet içi eğitim kursu, Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ’ın katılımıyla gerçekleşen sertifika töreniyle tamamlandı.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.