Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Vizyon Belgesi Değerlendirme Toplantısı

Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Vizyon Belgesi Değerlendirme Toplantısı

“Fen ve Sosyal Bilimler Projesi” uygulayacak Anadolu imam hatip liseleri müdürlerine yönelik değerlendirme ve istişare toplantısı 29.06.2016 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

 

Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları Daire Başkanlığınca düzenlenen değerlendirme toplantısına; Bakanlık Müşavirleri Ercihan Altınkaya ve İsmail Yıldız, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Daire Başkanı İhsan ERKUL, Milli Eğitim Uzman Yardımcıları Fatimetüzzehra KURT, Betül Didar AKKUŞ ve Sevde Hızlı ile Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Projesini uygulayacak okulların müdürleri katıldılar.

  

Genel Müdür Nazif Yılmaz; Projenin uygulanacağı okullarda öğrenim gören öğrencilerin ilgi, istek ve kabiliyetleri doğrultusunda daha donanımlı yetişen, teknolojik gelişmeler başta olmak üzere sosyal, kültürel, ekonomik vb. gelişmeleri yakından takip edebilen, medeniyet değerlerimizin farkında bireyler olarak fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında yükseköğrenimlerine devam etmelerinin amaçlandığını belirtti. Bu projenin yürütülmesinde esas alınan “Fen ve Sosyal Bilimler Projesinin önemine vurgu yaparak Fen ve Sosyal Bilimler Vizyon Belgesininprojenin yürütülmesinde yol haritası niteliği taşıdığını ve okul müdürlerinin de katkılarıyla zenginleştirileceğini belirtti.

  

Bakanlık müşavirleri Fen ve Sosyal bilimler projesinin ilk olması sebebiyle önemine vurgu yaparak okullarda yapılacak olan etkinliklere ve akademik başarıyı artıracak çalışmalara dikkat çekti.  Yapılan değerlendirmeler sonucunda toplantıda; pansiyon, spor salonu, laboratuvar, konferans salonu, z kütüphane vb. her türlü imkânların öğrencilerin kullanımına sunulmasının ve çalışmaların bu yönde ilerletilmesinin gerekliliği ortaya konuldu.

 

Projenin hazırlıkları kapsamında okul müdürlerince; üniversitelerle yapılan protokoller, uygulanacak ders çizelgeleri, seminer ve konferanslar, bilim gezileri, yoğun fen ve sosyal grubu derslerinin öğretimi, müze ziyaretleri, haftasonu-yarıyıl-yaz tatili etkinlikleri, okula uyum programı, okulların tanıtımı için gerçekleştirilecek faaliyetler gibi başlıklarda yapılan ve yapılması planlanan hususlar paylaşıldı. Sahura kadar süren toplantıda projeyi uygulayacak olan 33 okul müdürü illerinde yaptıkları gözlemlerinde projenin eğitimde yeni bir heyecan uyandırdığını; öğrenci ve velilerinin projenin içeriğiyle ilgili olarak kendilerinden yoğun bilgi talebinde bulunduklarını ve 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında okul taban puanlarının yüksek olacağı yönünde beklentilerinin olduğunu ifade ettiler.

 

28-07-201628-07-2016

28-07-201628-07-2016

28-07-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.