Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzün Oluru İle Antalya İl MEM ve Antalya İHL Mezunları Derneği ANİMDER arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Genel Müdürlüğümüzün Oluru İle Antalya İl MEM ve Antalya İHL Mezunları Derneği ANİMDER arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün oluru ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ANİMDER)  arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Bu protokol ile Genel Müdürlüğümüzün, Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında düzenlemiş olduğu yarışma ve sosyal kültürel etkinlikleri, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün etkinlik ve yarışmalarında Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği ANİMDER’in sponsor olması kararlaştırıldı.
 

ANİMDER Başkanı Mustafa EMEKLİ;  “İmam Hatip Okullarında yapılan tüm yarışma ve etkinliklere Animder olarak destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşu olarak eğitime katkı sunma adına Din Öğretimi Genel müdürlüğü ile etkin işbirliğine hazırız. İmam hatip okullarında eğitim öğretim gören öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi sürecinde toplumla olan kaynaşma ve dayanışmanın artırılmasına öncülük eden çalışmalara her zaman açığız. İşbirliği protokolü nedeniyle Din Öğretimi Genel Müdürümüze ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ise şunları söyledi: “İmam hatip okulları öğrencilerinin sadece Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ezan ve hafızlık gibi mesleki alanlarda değil; sanat, edebiyat, sportif ve bilimsel alanlarda da başarı sağlaması adına sürekli bir çalışma içerisindeyiz. En son bu etkinliklerimizin yer aldığı portalı hizmete açtık.

Bu işbirliği ile okullarımızdaki faaliyetler için önemli bir destek sağlanmış olacak, öğretmen ve öğrencilerimiz gayrete gelecektir. Türkiye’ye örnek bir çalışma örneği sergilemiş olduk. Bu aslında bizim okul müdürlerimizin de arzu ettiği bir şeydi. Çünkü sivil toplum kuruluşları, okullarda çocuklarımıza katkıda bulunmak istiyor. Dosyalar hazırlayarak bazı etkinlik planlamaları yapılıyor. Ama okullarımızda da güzel çalışmalar planlanıyor. Aslında özde bir olan bu çalışmaları böyle bir çatı altında toplamak, ortak üretmek, destek olmak karşılıklı işbirliği halinde bunları geliştirmek, hem amaca ulaşmak açısından daha kolay hem de bir işi daha iyi yürütme açısından çocuklarımızın benimsemesi açısından sivil toplum, resmi kurumlar ve okullar iş birliği açından güzel bir çalışmadır.”

 

Eğitimde işbirliği protokolü,  ANİMDER Başkanı Mustafa EMEKLİ, Antalya Millî Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN ve Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ tarafından imzalandı.

 

24-02-201724-02-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.