Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, Bulgaristan Başmüftülük Heyetini Kabul Etti

Genel Müdür Yılmaz, Bulgaristan Başmüftülük Heyetini Kabul Etti

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ülkemizde bulunan Bulgaristan Başmüftülük heyetini kabul etti. Heyette Bulgaristan Başmüftü Yardımcısı Ahmed Bahadır Hasanov ve Genel Sekreter Celal Faik yer aldı.


Kabulde Türkiye’nin örgün din öğretimi tecrübesi hakkında heyete bilgilendirmede bulunan Yılmaz; Türkiye’de din eğitimi ve öğretimi alanında; Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat Fakülteleri ve Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olmak üzere üç kurumun olduğunu belirtti. Din öğretimi tarihi, imam hatipler, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlak-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bulgaristan Başmüftülüğü yetkilileri ise ülkelerindeki din hizmetleri, imam hatip okullarının geldiği nokta ve ilahiyat fakültesinin çalışmaları hakkında Genel Müdür Yılmaz’ı bilgilendirdi. Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ihtiyaç halinde talepte bulunan ülkelerle iş birliği yaptıklarını ve din öğretimi alanındaki tecrübelerini aktardıklarını ifade etti.

 

Kabulde Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız da hazır bulunarak dairenin çalışmaları hakkında heyeti bilgilendirdi.

 

 

 

17-03-201717-03-2017

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.