Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Somali Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Somali Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Somali’de 1080 okulu olan “Rabıta’tü Ta’lim” kurumu direktörü Mohamed Abdirrahman, kurumun eğitim ve sosyal işler müdürü  Prof. Mohamed Salih ve Osman Haci Mustafa Mohamed’den oluşan Somali’li heyet Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Somali’den gelen heyet Türkiye’deki İmam Hatip Modelini Somali’deki kendi okullarında ve müesseselerinde uygulamak istediklerinden bahisle özgün bir model olan İmam Hatip okullarını tanımak istediklerini ifade ettiler.

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ heyete Türkiye’nin özgün bir modeli olan İmam Hatip Liseleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca ülkemizin örgün din öğretimi tecrübesi hakkında bilgi vererek kendilerine program ve uzman desteği başta olmak üzere tecrübe aktarımı konusunda destek verebileceklerini ifade etti.

Kabulde Türkiye’nin din öğretimi tarihi, imam hatipler, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi ile din-ahlak-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri hakkında bilgi verildi. Heyetin, imam hatip ders müfredatını ve tematik program uygulayan imam hatip proje okullarını ilgiyle karşıladığı kabulde, uluslararası Anadolu imam hatip liseleri hakkında paylaşımda bulunuldu.

Kabulde, İngilizceye çevrilmiş imam hatip liseleri müfredatı ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  müfredatı ile Genel Müdürlüğümüzün İngilizce ve Arapça olarak hazırladığı “Türk Eğitim Sisteminde Din Öğretimi” isimli kitaplar takdim edildi. Heyetin ziyaretlerine Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa YILDIZ ve Eğitim Uzmanı Ahmet GÜNDÜZ de eşlik etti.

 

 

22-03-2018 22-03-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.