Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Etkileşimli Materyalleri EBA´da

Din Öğretimi Etkileşimli Materyalleri EBA´da

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, öğretmenlerimizin ürettikleri özgün ve örnek materyallerle ders kitaplarını zenginleştiriyor.

 

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Temel Dini Bilgiler, Kur´an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri ve seçmeli derslere ait ders kitapları, öğretmen ve öğrencilerimizin öğretim ortamlarında çevrimiçi ve çevrimdışı faydalanabilmeleri için etkileşimli hale getirildi.

 

Etkin, Verimli, Etkileşimli Öğrenme Ortamları ve Özgün Materyaller

Öğretmenleri etkin, verimli ve etkileşimli öğrenme ortamları tasarlama hususunda teşvik etmek; öğretim teknolojilerine uygun şekilde özgün ve örnek materyallerin hazırlanması, yaygınlaştırılması ve öğretim süreçlerinde kullanılmasına katkı sunmak; öğrencilerimizin kaliteli eğitime erişimlerini artırmak amacıyla ders kitaplarının öğretmenlerimizin ürettikleri örnek uygulama ve materyallerle etkileşimli olarak zenginleştirme çalışmaları başlatıldı.

 

E-İçerik Çalışmaları Dijital Ortamda

Üretilen etkinlik, ses, video, soru vb. çeşitli e-içerik çalışmaları; etkileşimli tahta, akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi dijital ortamda sınıf, ders, ünite ve ilgili kazanımlarla ilişkilendirilerek öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulmaktadır.

 

Uygulama ve materyal bağlamında iyi örneklerin geliştirilmesi, zenginleştirilmesi ve paylaşılması çalışmalarına öğretmenlerimizin katkısını bekliyoruz.

 

Ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

http://dogm.eba.gov.tr 

http://dogm.eba.gov.tr/panel/upload/etkilesimli/ebam.jpg

21-12-201821-12-201821-12-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.