Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın Öğretmenler Günü Mesajı

 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısı ile yazılı bir mesaj yayımladı. Yılmaz mesajında "Gönlündeki samimiyetini, mesleğindeki maharetle birleştirip bizleri ve nesillerimizi çağın gerektirdiği bilinçle ve bilgiyle donatarak yetiştiren bütün öğretmenlerimizi hayırla ve minnetle yâd ediyorum" dedi. Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın yazılı mesajının tamamı şu şu şekilde;

 "Özünde var olan şiir kabiliyetini kullanan "şair", resim kabiliyetini kullanan "ressam", güzel yazı kabiliyetini kullanan "hattat", bilgilerini ve düşüncelerini kaleme alanlar "yazar" olarak bilinir ve sanatkâr olarak tanınır. Hiç şüphesiz, bilgiyi öğrenmek ve bu bilgileri en iyi iletişim yöntemleriyle planlı ve düzenli bir şekilde zamana yayarak öğretmek; sahip olduğu millî-manevî bilinçle ve ahlâkî değerlerle şahsiyetleri inşa ederek karakterli nesiller yetiştirmek işi de bir sanattır. Bu sanatın adına eğitim-öğretim dersek, eserine kıymet biçilemeyen bu sanatkâr da "ÖĞRETMEN" olacaktır. 

Gönlündeki samimiyetini, mesleğindeki maharetle birleştirip bizleri ve nesillerimizi çağın gerektirdiği bilinçle ve bilgiyle donatarak yetiştiren bütün öğretmenlerimizi hayırla ve minnetle yâd ediyorum. "

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.