Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam hatip lisesi öğrencilerinden İstiklal Marşı'na 100. yıl klibi

Ankara Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve velileri, İstiklâl Marşı'nın milli marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, "Şanlı Hilalin Gölgesinde 100. Yıl" temalı özel bir video klip hazırladı.  
İmam hatip lisesi öğrencilerinden İstiklal Marşı'na 100. yıl klibi

Klipte İstiklal Marşı'nın 10 kıtası öğretmenler, çeşitli meslek gruplarından veliler ve öğrenciler tarafından seslendirildi.

"Yedi düvele karşı korkmadılar" diye başlayan anlamlı videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstiklal Marşı'nı okuduğu görüntüler de yer aldı.

Klipte ayrıca 15 Temmuzda vatanı, milleti ve mukaddesatı için canını feda eyleyen ve projeyi yapan okulda  da ismi yaşatılan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir de öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nın bir bölümünü okudu.

Klibe ulaşmak için tıklayınız.

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.