Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi Başvuruları Başladı

İmam hatip okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan "Başarılı Örnekler Sergisi" 20 Mayıs'ta başvuruya açıldı.
İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi Başvuruları Başladı

Genel Müdürlüğümüz, millî eğitimin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin millî, manevi ve insani değerlerle kuşanmasını, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmasını ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, sanata meraklı, kültüre duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireylerin yetişmesini destekleyen başarılı örneklerin hayata geçirilmesini hedeflemektedir.

Bu bağlamda imam hatip okullarındaki öğrencilerin öğrenmesine ve akademik gelişimine katkı sağlayan bilimsel faaliyetlerle sistemli bir şekilde ilerlemeyi öğreten kültür, sanat ve spor faaliyetlerinin; öğrencilerin gelişimini destekleyen eğitim ve öğretimin iyileştirilmesine yönelik değişim ve dönüşüm oluşturan başarılı örneklerin ve model uygulamaların teşvik edilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla imam hatip okulları "Başarılı Örnekler Sergisi" yürütülmektedir.

Genel müdürlüğümüz tarafından üçüncüsü gerçekleştirilecek Sergi'nin ödül töreninin; imam hatip okullarının yeniden açılışının yıl dönümü olan 17 Ekim'de Ankara'da yapılması planlanmaktadır. Sergiye, İmam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liseleri;

  • AR-GE ve Proje Uygulamaları,
  • Değerler Eğitimi
  • Kurumsal Kapasite ve Akademik Gelişim
  • Kültür, Sanat ve Spor olmak üzere 4 tematik alandan başvuru yapabileceklerdir.

Sergiye başvurular 20 Mayıs - 28 Haziran 2024 tarihleri arasında Genel Müdürlük Kurum Takip Sistemi (KTS) Projeler/Başarılı Örnekler Sergisi modülü üzerinden alınacaktır.

Sergi hakkında bilgi almak ve çağrı rehberine ulaşmak için https://dogmprojeler.meb.gov.tr/www/basarili-ornekler-sergisi-projesi/icerik/30  tıklayınız.

Program Tanıtım Toplantısı 21 Mayıs 2024 (Salı) saat 16:00-17:00 arası Microsoft Teams ortamında http://meb.ai/iKMNUf (Toplantı Kimliği: 363 048 703 126 Geçiş kodu: BZJj8E) bağlantısıyla yapılacaktır.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.