Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatip Okulları "Başarılı Örnekler Sergisi" Başvuruları Başlıyor

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan "Başarılı Örnekler Sergisi" 2 Mayıs'ta başvuruya açılıyor.
İmam Hatip Okulları

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz, millî eğitimin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin millî, manevî ve insani değerlerle kuşanmasını, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmasını ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, sanata meraklı, kültüre duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireylerin yetişmesini destekleyen başarılı örneklerin hayata geçirilmesini hedeflemektedir.

Bu bağlamda imam hatip okullarındaki öğrencilerin öğrenmesine ve akademik gelişimine katkı sağlayan, bilimsel faaliyetler ile sistemli bir şekilde ilerlemeyi öğreten, kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle öğrencilerin gelişimini destekleyen, eğitim ve öğretimin iyileştirilmesine yönelik değişim ve dönüşüm oluşturan başarılı örneklerin ve model uygulamaların teşvik edilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlanması amacıyla "İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi' çalışmalarını yürütmektedir.

Genel Müdürlüğümüz tarafından üçüncüsü gerçekleştirilecek İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'nin ödül töreni; imam hatip okullarının yeniden açılışının yıl dönümü olan 17 Ekim'de ve Ankara'da yapılması planlanmaktadır. Sergiye, imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liseleri;

  • AR-GE ve Proje Uygulamaları,
  • Değerler Eğitimi
  • Kurumsal Kapasite ve Akademik Gelişim
  • Kültür, Sanat ve Spor

olmak üzere 4 tematik alandan başvuru yapabileceklerdir.

Sergiye başvurular 2 Mayıs - 30 Mayıs 2023 tarihleri arasında Genel Müdürlük Kalite Takip Sistemi (KTS) Projeler/Başarılı Örnekler Sergisi modülü üzerinden alınacaktır.

Sergi hakkında bilgi almak ve çağrı rehberine ulaşmak için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.