Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi İçin İlk 50 Okul Belirlendi

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce 25 Nisan tarihinde başlatılan İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'ne başvuran okullarımızın değerlendirmesi  tamamlandı.  
İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi İçin İlk 50 Okul Belirlendi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla açılan Başarılı Örnekler Sergisi'ne yapılan 425 başvurunun değerlendirme süreci tamamlandı. Buna göre birinci değerlendirme aşamasını geçen ve ikinci aşamada Genel Müdürlük değerlendirme sürecini tamamlayan 50 okul belirlendi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü AR-GE ve Projeler Daire Başkanlığı'nın imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin teşvik edilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştireceği sergiye imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liseleri başvuru yaptı.

Belirlenen tematik alanlardan Ar-Ge ve Proje Uygulamaları alanına 59, Değerler Eğitimi alanına 144, Kurumsal Kapasite ve Akademik Gelişim alanına 100, Kültür, Sanat ve Spor alanına 122 olmak üzere toplam 425 başvuru yapıldı.

Değerlendirmeler sonucu belirlenen 50 okulumuz için İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi kitabı hazırlanacak ve kitap metinlerinin öğrenciler tarafından yazılması sağlanacaktır.

Başarılı Örnekler Sergisi okul listesi için TIKLAYINIZ.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.