Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

'İmam Hatip Okulları Fikri Ve Sınaî Mülkiyet Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı'' Gerçekleştirildi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı proje ve program uygulayan imam hatip okul müdürleri ile  ''İmam Hatip Okulları Fikri ve Sınaî Mülkiyet Çalışmaları Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'' gerçekleştirildi. 
'İmam Hatip Okulları Fikri Ve Sınaî Mülkiyet Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı'' Gerçekleştirildi

Toplantının açılış konuşmasında Arge ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir,  Genel Müdürlüğümüzce hayata geçirilen ar-ge ve proje uygulamalarının yanı sıra değerler eğitimi, akademik gelişim, kültür, sanat ve spor alanında takdire şayan çalışmalar yürütüldüğünü, proje faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan ürünlerin koruma altına alma gerekliliği bilincini oluşturmayı amaçlandığını ve bu bağlamda, okullarımızın yapacağı patent/faydalı model, marka, tasarım başvurularına teknik bilgi ve destek sağlamak amacıyla eğitimlerin planlanarak uygulamaya konulduğunu belirtti. Yapılan bu çalışmalar ve tüm bu emekler neticesinde, çalışmaların büyüyerek yaygınlaşması sizlerin gayret ve emeği ile olacaktır diyerek verimli bir toplantı olması temennisinde bulundu.

Toplantıda söz alan Eğitim Politikaları Daire Başkanı Oğuzhan Özkan ise ''ülkemiz adına nitelikli iş gücüne sahip bireylerin yetişmesinde önemli ölçüde katkısı olacağını, sınai mülkiyet alanında yapılacak çalışma ve gayretlerin son derece önemli olduğunu biliyoruz''dedi.

Toplantı okul müdürlerinin söz alarak Patent/Faydalı Model, Marka ve Tasarım konuları ile ilgili okullarında yapılan  çalışmalar ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi vermeleriyle sona erdi.

01-12-202201-12-202201-12-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.