Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatip Okulları Yönetici/Öğretmen Vizyon Semineri Diyarbakır'da Yapıldı

İmam Hatip Okulları Yönetici/Öğretmen Vizyon Semineri  Diyarbakır'da Yapıldı

İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri  devam ediyor. Daha öncesinde Erzurum, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bolu, Sakarya, Düzce ve Şırnak'ta  yapılan İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri Diyarbakır'da  yapıldı.

Genel Müdürlüğümüz tarafından, Bakanlığımız güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında "Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması" hedefi ve ilgili mevzuat çerçevesinde; İmam Hatip Okullarında görev yapan okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli yürütülmesini sağlamak, eğitim ve öğretimin niteliğini artırmak, okullarımız arasında işbirliği ve iletişimi güçlendirmek, tecrübe ve örnek uygulama paylaşımı gerçekleştirmek, eğitimdeki ulusal standartların yakalanması ve bu bağlamda iyi örneklerin yaygınlaştırılmasına yönelik değerlendirme ve çalışmalar yapmak amacıyla 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde, Diyarbakır "İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri" gerçekleştirildi.

Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda gerçekleşen seminere, Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Eğitim Politikaları Daire Başkanımız İhsan Erkul, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanımız Sayın Abdülhalik Baş, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) Başkanı Şaban Karaköse, Psikolojik Danışman Sayın Dr. Faruk Öndağ, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Onursal Başkanı İbrahim Solmaz,  İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Samet Yapar, Genel Müdürlüğümüz Personelleri Bahattin Güneyin, Lokman Ak, Ali Kemal Acar ve  imam hatip okullarında görev yapan okul müdür/müdür yardımcıları ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katıldı.

Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda gerçekleşen seminer; İstiklal Marşının okunması ve TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Alas'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Toplantı  İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer ve Daire Başkanımız İhsan Erkul'un açılış konuşmasıyla devam etti. Çalıştayın açılış programına katılan Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz "Dünden Bugüne  Din Öğretimi ve Gelecek  Perspektifi" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim Solmaz "28 Şubat Sürecinden Günümüze İmam Hatip Okulları" EBSAD Başkanı Şaban Karaköse "Bir Okul Kültürü Oluşturmak" ve Dr. Faruk Öndağ "Stres Altında Kaliteli Yaşam" başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. Toplantının ikinci gününde ise Şube Müdürümüz  Lokman Ak "Eğitimde  Dijital ve Beceri Temelli Dönüşüm ve Değişim" başlıklı sunumunu Milli Eğitim Uzmanımız Ali Kemal Acar ise  "İyi Örnekler ve Başarılı Uygulamalar" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri  Daire Başkanlarımızın katılımcılara sertifikaları takdimi ile sona erdi.

26-12-201926-12-201927-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.