Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatip Okullarının Kurucusu Mahmut Celalettin Ökten Vefatının 61. Yılında Panelle Anıldı

İmam hatip okullarının kurucusu ve ilk müdürü Mahmut Celalettin Ökten Hoca Ankara Müftülüğü tarafından düzenlenen bir panelle anıldı.
İmam Hatip Okullarının Kurucusu Mahmut Celalettin Ökten Vefatının 61. Yılında Panelle Anıldı

 TDV Genel Merkezi konferans salonunda yapılan panele öğretmenler, imam hatip lisesinden öğrenciler, gençlik koordinatörleri ve manevi danışmanlar katıldı.

Kocatepe Camii İmam-Hatibi Hafız Mehmet Atıcı'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan panelin moderatörlüğünü yapan İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar, Mahmut Celalettin Ökten Hoca'nın hayatı ve imam-hatip okullarının kuruluş süreci hakkında bilgi verdi.

Panel konuşmacılarından Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ökten Hoca'nın zor zamanlarda göstermiş olduğu mücadeleci yönünü, azim ve kararlılığını verdiği örneklerle dile getirdi. Mahmut Celalettin Ökten Hoca'nın mirasına nasıl sahip çıkmalıyız, konusu hakkında söz alan Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi ise müspet ilimlerle dinî ilimlerin birlikte öğretilmesine vesile ve öncü olan bu değerli âlimin bize bıraktığı mirasın önemini, bu mirası gelecek nesillere aktarmanın hepimizin vazifesi olduğunu ifade etti.

Her zaman ve şartta yapılabilecek işler olduğunu düşünen iyimser bir insan, gayretli, aynı zamanda sabırlı ve kanaatkâr bir anlayışla eski kültürün yeni nesle aktarılmasında başarılı hizmetler gerçekleştiren münevver bir âlim olan Mahmut Celalettin Ökten Hoca'nın hayatından hatıraların da anlatıldığı panel katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Mahmut Celalettin Ökten Hoca'nın vefatının 61. yılı dolayısıyla düzenlenen panel, Müftü Çınar'ın konuşmacılara hediye takdimi ve katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

23-12-202223-12-202223-12-202223-12-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.