Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerinin Yöneticilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi tamamlandı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce imam hatip ortaokulu müdürlerine yönelik başlatılan Yöneticilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz'ın katılımıyla düzenlenen toplantıyla tamamlandı.  
İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerinin Yöneticilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi tamamlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti iş birliğinde; Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu bölgelerindeki 349 imam hatip ortaokulu müdürüne yönelik başlayan, "Okul Yöneticilerinin Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Uzaktan Eğitim, Tasarım ve Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi Kursu" tamamlandı.

25 Kasım 2020 tarihi itibariyle başlayan, 31 Mart 2021'e kadar her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen seminerler sona erdi. EBSAD Başkanı Şaban Karaköse'nin moderatörlüğünde 18 hafta uzaktan eğitimle çevrim içi olarak sürdürülen eğitim programı yaklaşık 4 ay sürdü. Eğitim programının son oturumuna Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz ile Eğitim Ortamları ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul katıldı. Genel Müdür Yılmaz, toplantıda seminere katılan okul müdürlerine teşekkür ederek seminerlerin yöneticilik becerilerinin geliştirilmesinde olumlu katkı sağlayacağına inandığını kaydetti.

İmam hatip ortaokulu müdürlerine yönelik çevrim içi mesleki gelişim programı olarak hazırlanan proje ile okul yöneticilerinin mesleki gelişimlerine ilişkin bilgi, beceri ve farkındalıkların artırılması amaçlanıyor.

 

31-03-202131-03-2021

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.