Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"İmam Hatipli İzciler" Projesi Uygulamaya Geçirildi

İmam Hatipli İzciler" projesi, "Tabiatın kalbinde, varlığın izindeyiz" sloganıyla 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında uygulamaya geçirildi.  


Genel Müdürlüğümüz, izcilik kulüp çalışmaları ile öğrencilerimizin okul içi ve dışı ortamlarda, Allah'a ve vatanımıza karşı görevlerimizi daha iyi yerine getirebilmeleri,  başkalarına her zaman yardımda bulunmak motivasyonuna sahip olması, liderliği öğrenmesi ve mensubu olduğu toplumun menfaatine yönelik bu becerileri sarf edebilmesi, kendini bedence sağlam, fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutması, şehirlerin beton ve asfalt yığınlarından kurtulup, kuş cıvıltıları, rüzgâr fısıltısı, dere şırıltıları arasında doğal bir yaşamı tecrübe etmesi ve ona değer vermesi, teknoloji bağımlılığından kurtulup, tüketen bir insan olmaktan çıkıp üreten bir insan olarak insanlığa ve topluma faydalı bireyler olması için uygun ortam mekân ve imkânlar oluşturmayı hedeflemektedir.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda izcilik faaliyetlerini yaygınlaştırmak, öğretmenleri izci lideri olmaya teşvik etmek, okullarda izcilik faaliyetlerinin takibi, işleyişi ve üyelik ile ilgili usul, esas, görev, yetki ve sorumluluklarını düzenleyen "Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları İzcilik Faaliyetleri Uygulama Kılavuzu" da yayımlandı. Bu bağlamda Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda onlara yeni beceriler kazandırmak, millî manevî, kültürel değerleri yaşatmak ve yaygınlaştırmak için izcilik faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

24-01-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.