Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İmam Hatipliler 15 Temmuz Direnişi ve Darbeleri Konuşuyor

İmam Hatipliler 15 Temmuz Direnişi ve Darbeleri Konuşuyor

İmam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liselerinde geçmiş yıllarda uygulanan ve öğrencilerimizin coşkuyla beklediği,  2016-2017 “Genç Fikirler” Öğrenci Oturumları ve “Tartışa Tartışa ANLATIYORUZ Tartışa Tartışa ANLIYORUZ” Münazara Etkinlikleri başladı.

Bu etkinliklerle öğrencilerimizin sosyal, kültürel, mesleki, ahlaki, bilimsel ve edebi yönden gelişmeleri; tarih şuuruyla geleceğe hazırlanmaları; öz güven ve sorumluluk sahibi, eleştirel düşünebilen, entelektüel ve üretken bireyler olarak yetişmeleri amaçlanıyor.

15 Temmuz 2016 tarihinde planlanan hain darbe girişimine karşı milletimizin gösterdiği şanlı direnişi konuşmak ve millî bir bilinç oluşturmak amacıyla tüm imam hatip liselerimizde öğrenci oturumları gerçekleştirilecektir. “Demokrasi Kültürü ve Darbeler” ile “15 Temmuz Direnişi Şehidlik ve Şehidlerimiz” temalı panel, açık oturum, sempozyum ve söyleşilerin gerçekleştirilmesi için okullarımızca hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
 

Resmi Yazı

Uygulama Esasları 

 

AFİŞLER

Münazara iho Afiş

Münazara Aihl Afiş

Genç Fikirler Öğrenci Oturumları Afiş


 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.