Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İngilizce, Almanca ve Farsça Hazırlık Dil Programı Uygulayan AİHL Yönetici Hareketlilik Programı Tamamlandı

Genel Müdürlüğümüz koordinesiyle Konya Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde düzenlenen "Okul Kültürü ve İyi Uygulama Örnekleri Yönetici Hareketlilik Programı" İngilizce, Almanca, Farsça hazırlık dil programı uygulayan 16 okulun idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
İngilizce, Almanca ve Farsça Hazırlık Dil Programı Uygulayan AİHL Yönetici Hareketlilik Programı Tamamlandı

Programa Öğrenme Süreçleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanımız İhsan Erkul çevrim içi katıldı. Toplantıda konuşan Daire Başkanımız İhsan Erkul, öğrencilerin yabancı dil alanında ulusal ve uluslararası başarılarını dile getirirken bu başarıda okul yöneticileri, yabancı dil öğretmenleri ve öğrencilerin yüksek rağbetinin etkili olduğunu vurguladı.

Programda söz alan okul yöneticilerimiz, yabancı dil alanında yapılan başarılı ve örnek uygulamaları anlattılar. Yapılan çalıştayda Türkiye'de yabancı dil öğretimi, aracı dilsiz eğitim, hazırlık dil sınıfı programı uygulayan AİHL'lerde uygulanan yeni yaklaşımlar, öğrenci merkezli dil dersleri, DÖGM Merkezi İzleme Sınavı, okullarımızda yapılan yabancı dil kampları, öğrencilerin YDT ve YDS hazırlıkları, Türkiye Münazaraları ve okullarımızdaki başarıyı artıracak tedbirler gibi pek çok konuya yer verildi.

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi hazırlık öğrencileri; Erasmus+ programı, MOIC, MUN, Game Base Learning, Slovenya-İspanya eğitim ve kültürel gezileri, DÖGM Münazaraları gibi birçok organizasyona katıldıklarını anlattılar. Öğrencilerimiz Türkiye Münazaralarının, Erasmus programlarının ve diğer etkinliklerin kendi potansiyellerini geliştirdiği gibi ayrıca ifade edebilme güçlerini de arttırdığını belirttiler. MSR Talks ekibi olarak İngilizce tiyatro yaptıklarını söyleyen öğrenciler, "Ölü Ozanlar Derneği" tiyatrosunu Konya Devlet Tiyatrosunda canlandırdıklarını söylediler.

Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL Okul Müdürü Ahmet Erol, Yabancı Dil Koordinatörü Kamil Özer ve İngilizce zümresi, öğrencilerde dört temel dil becerisini geliştirmek için yaptıkları uygulamaları anlattılar.

Okul müdürlerimiz, öğrencilerin hazırladığı MSR Talks tiyatrosunu izledikten sonra tüm okullarımızda kalite birliğini sağlamak için kararlar alındı.

Program bugün diğer okulların sunumlarıyla sona erdi.

06-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.