Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"İngilizce Öğretiminde Güncel Yaklaşımlar ve Dil Öğretim Süreçleri" Semineri Çevrim içi Sertifika Programı Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in Katılımıyla Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz tarafından İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ile 10 Şubat- 16 Mart 2024 tarihlerinde çevrim içi düzenlenen "İngilizce Öğretiminde Güncel Yaklaşımlar ve Dil Öğretim Süreçleri" seminerlerinin sertifika töreni gerçekleştirildi.


Sertifika programına katılan Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, imam hatip ortaokullarındaki yoğunlaştırılmış Arapça ve İngilizce yabancı dil programlarının ve Anadolu imam hatip liselerinde 10 farklı yabancı dilde gerçekleştirilen eğitimlerin sahada dikkate değer çalışmalar ortaya koyarak takdir edildiğini söyledi. Yabancı dil eğitiminde öğretmen eğitimlerini önemsediklerini ifade eden İşleyen, mesleki gelişime sunulan katkıların dil eğitim süreçlerine de olumlu etkisinin olduğunu ifade etti.

Toplantıya katılan Daire Başkanımız İhsan Erkul, düzenlenen eğitimle yabancı dil eğitimi açısından öğretmenlerimize vizyonel bir bakış açısı kazandırıldığını belirtti.

Toplantıya katılan öğretmenlerle eğitim sürecinin genel değerlendirilmesi yapıldı. Progam, eğitimde başarı gösteren 35 İngilizce öğretmeninin tebrik edilmesi ve iyi dileklerle sona erdi.

04-06-202404-06-202404-06-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.