Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"İngilizce Öğretiminde İnovatif Düşünme" Semineri Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi

Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokullarında Görev Yapan İngilizce Öğretmenlerinin Katılımıyla "İngilizce Öğretiminde İnovatif Düşünme" Semineri Çevrim İçi Olarak Düzenlendi


Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne bağlı okul ve kurumlarda görev yapan İngilizce öğretmenlerinin dil öğretiminde inovatif düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik alan bilgilerini artırmak amacıyla 13 Nisan 2023 tarihinde çevrim içi seminer düzenlendi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleşen seminerde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'dan Doç. Dr. Tuncer Can İngilizce dil eğitiminde inovatif düşünme becerilerinin neler olduğunu açıkladı. Doç. Dr. Tuncer Can, seminerde farklı seviye ve yaşlardaki öğrencilerin inovatif düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik yöntem ve teknikler hakkında bilgi verdi. Farklı dil becerilerine, yaş ve sınıf seviyelerine yönelik etkinlik örnekleri gösteren Doç. Dr. Tuncer Can yabancı dil derslerinin inovatif olarak tasarlanmasının öğrencinin ilgi düzeyinin artırılmasında önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Doç. Dr. Tuncer Can, dijital dönüşümle beraber yabancı dil alanında çok farklı ders materyallerinin tasarlanarak yabancı dil becerisi ile beraber dijital yetkinlik alanında da öğrencilere katkıda bulunulabileceğini söyledi.

4 saat süren ve İngilizce olarak gerçekleşen eğitimin ikinci yarısında ise Doç. Dr. Tuncer Can, çevrim içi uygulamalı örnekler vererek seminere katılan öğretmenlere alternatif ve inovatif içerikler sundu. Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokullarında görev yapan İngilizce öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşen seminerde Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Koordinatörü Aysun Mete eğitim yöneticisi olarak görev aldı. Seminer sonundan katılımcı öğretmenlere e-sertifika verildi.

13-04-202313-04-202313-04-202313-04-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.