Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İngilizce Öğretiminde İnovatif Düşünme Semineri Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda görev yapan İngilizce öğretmenlerimize yönelik olarak "İngilizce Öğretiminde İnovatif Düşünme Semineri" 18 Nisan 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.
İngilizce Öğretiminde İnovatif Düşünme Semineri Gerçekleştirildi

Eğitime katılan öğretmenlerimiz İngilizce öğretimi alanında inovatif düşünme becerilerinin neler olduğu, nasıl geliştirilebileceği ve hangi yöntem ve tekniklerle desteklenebileceği konusunda kapsamlı bir hizmet içi eğitim toplantısında bir araya geldiler.

Toplantıya katılan Daire Başkanımız İhsan Erkul yabancı dil eğitimi alanında öğretmenlerimize mesleki gelişimlerine destek amacıyla çeşitli faaliyetler planladıklarını söyledi. Bu faaliyetlerle yabancı dil alanındaki gelişmelerin öğretmenlerimize aktarılarak sınıf ortamlarında eğitim kalitesinin artırılmasını hedeflediklerini belirtti. Ayrıca bakanlığımızın hizmet içi eğitim alanında başlattığı yeni uygulamalardan bahsederek bunların eğitim camiasına ne yönde katkılar sunacağını dile getirdi.

Alan uzmanlarından İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derin Atay katılımcı öğretmenlerimize eylem araştırma becerilerinin İngilizce derslerine entegrasyonu hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Eğitim, inovatif stratejilerin İngilizce dil eğitim ve öğretimine nasıl uygulanabileceği konusunda interaktif tartışmalarla devam etti. Öğretmenlerimiz, inovatif düşünme becerilerinin önümüzde süreçte öğrencilerinin dil gelişimine katkı sağlayacağına olan inançlarını belirttiler.

Eğitimi veren hocamız Prof. Dr. Derin Atay'a, eğitim yöneticisi yabancı dil koordinatörümüz Aysun Mete'ye ve katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

19-04-202219-04-202219-04-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.