Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Irak Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Irak Medeniyet, Eğitim ve İnsani Gelişim Vakfı Heyeti Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Irak Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret  Etti

Prof. Dr. Haşim İsmail İbrahim başkanlığında,  Dr. Muhammed Hacı Muhammed, Prof. Dr. İsmail Muhammed Hasan ve Youssef  Berdaoud  Rasool'dan oluşan; Irak Medeniyet, Eğitim ve İnsani Gelişim Vakfı Heyeti 21 Şubat 2022 ve 12.00-14.00 saatleri arasında Genel Müdürümüzü ziyaret edip istişarelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, heyetin talebi üzerine ülkemizin din öğretimi tarihi, imam hatiplerin tarihi seyri, imam hatiplerin ders programları, ders kitapları ve ders içerikleri; öğrencilerin bir üst eğitim kademesine geçişleri, yükseköğretim sistemi ve öğrencilerin yerleşmesi, mezuniyet sonrası istihdam; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri, örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi konularında bilgi verdi.

Irak heyetine Türkçe-İngilizce-Arapça dillerinde hazırlanan DKAB ve İHL Meslek Dersleri Öğretim Programları, Türkçe-İngilizce-Arapça dillerinde hazırlanan Türk Eğitim Sisteminde Din Öğretimi: İmam Hatip Okulları, İmam Hatip Okullarında Program Çeşitliliği ile Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi gibi tanıtım kitapları takdim edildi.  

22-02-202222-02-202222-02-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.