Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İstanbul´da ‘’Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarım Kursu’’ Düzenlendi

02-06 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü  Öğretmenevinde İHL Meslek Dersi öğretmenleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmenlerine yönelik ‘’Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarım Kursu’’ düzenlendi.  
İstanbul´da  ‘’Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarım Kursu’’ Düzenlendi

Kursa; Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, Daire Başkanımız Mehmet Nezir GÜL, Eğitim  görevlileri Prof. Dr. M. Zeki AYDIN, Talim Terbiye Kurulu Daire Başkanlarından Zeki TUMAN, Doç. Dr. Mehmet KORKMAZ, Yrd. Doç. Dr. Adem GÜNEŞ, Rabia KILIÇKAYA,  Nurullah BORA, İzzet EKER ve İshak AŞAR katıldı.  Kurs yöneticileri Mehmet Fatih BÜTÜN ve Betül Sevra ALPEREN koordinasyonunda 2 Mayıs Salı günü sabahı başlayan kurs, saygı duruşu ve istiklal Marşı ile devam etti. "Öğretim Teknolojileri ve Materyal Kursu"na Türkiye´nin çeşitli illerinden birçok öğretmenimiz katıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yeni müfredat tanıtımının yapıldığı çalışmada Genel Müdürlük tarafından 2014 yılında çıkartılan Materyal Tasarım Kılavuzunun yeni müfredata uygun materyal üretimine katkı sağlayacağına dair değerlendirmelerde bulunuldu. Bu alanda yeniliklerin ve değişik yöntemlerin paylaşıldığı kurs katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Din öğretimine katkı sağlayan eserleri ile tanınan Prof. Dr. M.Zeki AYDIN, Doç Dr. Mehmet KORKMAZ, Yrd. Doç. Dr. Adem GÜNEŞ gibi akademisyenlerin yanı sıra sahada çalışan eğitimcilerin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersine ait materyal, kaynak ve sunuları ile görsel ve işitsel paylaşımlarına yer verildi. Müfredata katkı sağlayacak yeni ve dikkat çekici materyaller katılımcı kursiyerler tarafından üretilerek eğitim görevlileri tarafından tasnif edildi. Din öğretiminde Çengel Bulmaca, Eğitsel Oyun, Din Öğretiminde Web2 araçları, Video Montaj, Senaryo ,Örnek Olay vb. farklı ve etkili yöntemlerin yer verildiği kimi zaman gece geç saatlere kadar gönüllü birliktelik ve paylaşımlarla şekillenen kurs katılımcılar için ilgi çekici ve verimli oldu. Eğitim görevlilerinin sunumlarına ve dikkat çekici atölyelere yer verilen kurs 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü yapılan değerlendirme sınavı ile sona erdi.

  07-05-201707-05-201707-05-201707-05-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.