Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

İstanbul'da Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Kapsamındaki İmam Hatip Ortaokullarında Hafızlık Eğitimini Tamamlayan 110 Öğrencimize Hafızlık İcazetleri Verildi

İstanbul'da Genel Müdürlüğümüzün Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında ve İmam Hatip Ortaokullarında Hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilerimize ''Hafızlık Merasimi'' programı düzenlenerek icazetleri verildi.  
İstanbul'da Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Kapsamındaki İmam Hatip Ortaokullarında Hafızlık Eğitimini Tamamlayan 110 Öğrencimize Hafızlık İcazetleri Verildi

İstanbul Pendikte hafızlık eğitimini tamamlayan 110 erkek öğrenciye icazet belgeleri verildi. Pendik Müftülüğünün organize ettiği kursu tamamlayan 110 hafız için Pendik Çarşı Camisinde icazet merasimi düzenlendi. Hafız öğrenciler, programda Kur'an-ı Kerim'den sureler okudu. Pendik Müftüsü Musa Bilgiç, törende yaptığı konuşmada, ilçede farklı kurumlarda hafızlık eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için icazet merasimi düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Pendik'te Kur'an kursları ve İmam Hatip Proje Okullarından bu yıl 110 erkek hafız ile 80 kız hafızın yetiştiğini aktaran Bilgiç, "kızlarımızın merasimini daha önce yaptık. Bu gün de erkek çocuklarımızın merasimlerini yapıyoruz."  İyi İslam alimleri yetiştirmek istiyoruz. Bunun için Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'i ezbere bilinmesi ve onun en iyi şekilde öğrenmesi en önde gelen vazifedir. İlçemizdeki hayırseverlerin desteği ile çocuklarını bize emanet eden velilerimiz başarılı hocalarımızla birlikte güzel bir iş çıkarmış olduk" dedi.

Konuşmaların ardından dualar edildi ve hafızlara icazet belgeleriyle çeşitli hediyeler verildi. Pendik Belediyesi icazet merasimine katılanlara pilav ve aşure ikram etti.

İcazet merasimine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, İstanbul Milletvekilleri Fatih Süleyman Denizolgun, Erol Kaya ve Hasan Turan, Pendik Kaymakamı Hülya Kaya, İstanbul il Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, Diyanet Akademisi Başkanı Enver Osman Kaan, Daire Başkanımız İhsan Erkul, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile icazet alan talebelerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

31-10-202231-10-202231-10-202231-10-202231-10-2022

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.