Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kamboçya Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Kamboçya Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı NOS SLES ve Dış İşleri Bakanlığı Müsteşarı SMAN MANAN Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti
Kamboçya Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti


           Kamboçya heyeti Türkiye’nin sahip olduğu din eğitimi tecrübesini yerinde görmek üzere ülkemize ziyarette bulunduklarını ifade ederek Türkiye’deki din eğitimi ve öğretimi sistemi, özellikle de İmam Hatip Okulları hakkında daha geniş malumat sahibi olmak istediklerini belirttiler.

 

           Din Öğretimi eski Genel Müdürü Dr. Halil Hayıt, Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Eğitim Öğretim Dairesi Başkanı Osman DEMİRGÜL ve Eğitim Uzmanı Ahmet GÜNDÜZ´ün katıldığı ziyarette Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ tarafından Ülkemizdeki din eğitimi uygulamaları ve Türkiye’nin sahip olduğu din eğitimi tecrübesi aktarılarak, örgün eğitim içinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, seçmeli dini dersler, İmam Hatip Liseleri’nin ders programları, ders içerikleri, ders kitapları, öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamı ile bu derslerin öğretmenlerinin eğitimi, formasyonu ve istihdamı konusunda bilgiler verildi.

 

Heyet Türkiye’deki Uluslararası İmam Hatip Liselerinde öğrenim görmek üzere Kamboçya’dan da öğrenci kabul edilmesini ve Türkiye’nin kendi ülkelerinde bir İmam Hatip Okulu açmasını talep ettiler.

 

 

       Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını ve ülkemizden memnuniyetle ayrılacaklarını ifade ettiler.

 

  

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.