Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kamuoyunun Bilgisine

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, bir şarkıcının imam hatip okulları hakkında hakaret ve iftira içeren sözler  sarf etmesi üzerine aşağıdaki açıklamayı yaptı.
Kamuoyunun Bilgisine

"Ülkemizin din eğitimi tecrübesinin bir modeli olan, asrı aşan çınarı İmam Hatip Okulları bugün dünyanın dört bir tarafında gıptayla izlenmekte, örnek alınmakta ve modellenmektedir.

İmam Hatip Okulları hakkında hezeyanlarını sapkınca höykürenler keşke okullarımızı ve eğitim ortamlarımızı görseler; eğitimcilerimizi ve öğrencilerimizi tanısalardı.

Prof. Dr. Fuat Sezgin'in, İslam medeniyetinin büyüklüğünü kendi insanımıza anlatmanın Batılılara anlatmaktan daha zor olduğu ifade etmesindeki sarsıcı hakikat gibi derin bir üzüntü içindeyiz.

Bilmiyorlar! Keşke bilselerdi...

Cehaletleri ile baş başa bırakmak da yüreklerimizi sızlatıyor.

Haddini aşan ağır iftirayı en güçlü şekilde kınıyor, müfteri şahsı özür dilemeye davet ediyoruz. Hukukî sürecin takipçisi olacağız..."

Mehmet Nezir GÜL

     Genel Müdür

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.