Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kırgızistan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Kırgızistan Meclis Başkan Yardımcısı Bodoş MAMİROVA Başkanlığında 3 parlamenter ve Manas Üniversitesi Rektör Yardımcısından oluşan Kırgızistan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti
Kırgızistan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

8 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşen ziyarette Kırgızistan Heyeti, Türkiye’nin sahip olduğu ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki din öğretimi modelini ve Ülkemizin bu alandaki tecrübesini incelemek için Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ettiklerini ifade ettiler.

 

Genel Müdürümüze vekâleten Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanımız Osman DEMİRGÜL, Kırgızistan heyetine Türkiye’nin din eğitimi tecrübesini aktararak; örgün eğitim içinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, seçmeli dini dersler ile bu derslerin öğretmenlerinin eğitimi, formasyonu ve istihdamı, Anadolu imam hatip liselerinin ders programları, ders içerikleri ve ders kitapları, öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamı konularında bilgi verdi.

 

Din eğitimi ve öğretiminin son derece hassas bir konu olduğunu ifade eden Daire Başkanımız, İslam’ın barışı önceleyen yorumuna büyük önem verdiğimizi ve bu nedenle dünyanın pek çok ülkesinden Türkiye’deki din eğitim/öğretimi modeline yoğun ilgi olduğunu bu bağlamda Kırgızistan’dan gelecek talepler doğrultusunda her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu dile getirdi.

 

 

Heyet başkanı Sayın Bodoş MAMİROVA, Kırgızistan’ın kendi özel şartları içinde, Türkiye’nin sahip olduğu din eğitim/öğretimi tecrübesini paylaşmak istediklerini, uzman desteğine ihtiyaç duyduklarını, bu alanlarda işbirliği yapma arzularını dile  getirdi.

 

 

 

  

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.