Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kırk Şair Kırk Şiir Etkinlikleri Başladı

Kırk Şair Kırk Şiir Etkinlikleri Başladı

Genel Müdürlüğümüz, yoğun bir çalışma sonunda “Kırk Şair Kırk Şiir Etkinlikleri” çalışmasını tamamlayarak okullarımızla paylaştı.

Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin, dilimizin en zarif söyleyiş biçimi olan şiirle tanışmaları, şairlerimizi tanımaları,  şiir geleneğimiz ve birikimimiz hakkında bilgi sahibi olmaları; edebi anlayış, duygu ve düşünce bakımından zenginleşmelerini amaçlayan etkinliklerin öğrencilerimize çok yönlü katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Etkinlik kapsamında ortaokul ve lise düzeyinde her sınıf seviyesi için, farklı şairlerimize ait, 10’ar şiir belirlendi. Şiirlere ek olarak liseler ve ortaokullar için her biri hikmet yüklü olan ve dilden dile dolaşan 40’ar beyit/kıta/bend de şiir kitapçıklarına eklendi.

Öğrencilerimizin dönem süresince belirlenen şiirleri ezberlemeleri, okul içerisinde gerçekleştirilecek çeşitli yarışma ve etkinliklere katılarak şiirleri okumaları, ortaokul ve lise öğrenimleri sonunda kayda değer bir şiir birikimine sahip olmaları hedeflenmektedir.

 

Etkinlik belgelerine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

 

12-02-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.