Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Konya’da meydana gelen trafik kazasında sinelerimiz dağlandı

Konya’da meydana gelen trafik kazasında sinelerimiz dağlandı

Konya’da meydana gelen trafik kazasında 4 yavrumuzu kaybettik. Dört umudumuz, hayalimiz yarım kaldı; sinelerimiz dağlandı, tarifi imkânsız acılar yaşadık

 

7 Nisan 2015 Salı günü, Meram Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Hasibe VADIOĞLU, Ahmet VADI, Fatmagül YENİAY ve Rabia Sahra VADIOĞLU ile servis şoförü Âdem Ovalı yaşanan elim trafik kazasında hayatını kaybetti.

 

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ve Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL’ün de katıldığı cenaze törenine; Konya Valisi Muammer EROL, Konya Milletvekilleri Mustafa KABAKÇI ve Hüseyin ÜZÜLMEZ, Meram Kaymakamı Nuh Mehmet HAMURCU, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya İl Müftüsü Ali AKPINAR, Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İzzet GÜNEŞ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Genel Müdür Nazif YILMAZ kazada can veren yavruların ‘hükmen şehit’ olduğunu ifade ederek, bir daha böyle üzücü olayların yaşanmaması için gereken tedbirlerin artırılması gerektiğini belirtti.

 

Yaralılara şifa, vefat edenlere başsağlığı

Genel Müdürlük olarak bir kez daha tedavisi devam eden öğrencilerimize Allah´tan acil şifalar diliyor, bir an önce iyileşip ailelerine ve okullarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Hayatlarını kaybeden beş canımıza Allah´tan rahmet diliyor, kederli ailelerine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.Başta yavrularımızın aileleri olmak üzere tüm milletimizin başı sağ olsun. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.