Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kosova Heyetini Genel Müdürlüğümüzde Ağırladık

Kosova Alauddin Medreseleri Genel Müdürü Yakup Çunaku ve Prizren Şube Müdürü Ramazan Uka 16 Ağustos 2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Kosova Heyetini Genel Müdürlüğümüzde Ağırladık

Kosova Alauddin Medreseleri Genel Müdürü Yakup Çunaku ve Prizren Şube Müdürü Ramazan Uka 16 Ağustos 2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

 Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz; din öğretimi tarihi, imam hatiplerin tarihi seyri, ders programları, ders kitapları ve ders içerikleri; öğrencilerin bir üst eğitim kademesine geçişleri, yükseköğretim sistemi ve öğrencilerin yerleşmesi, mezuniyet sonrası istihdam; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; öğretmen ve yöneticilerin hizmetiçi eğitimleri, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri; uluslararası eğitim ve öğretim daire başkanlığının faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunarak Genel Müdürlüğümüzün hizmet sahası ve Türkiye’deki din öğretimi hakkında bilgi verdi. Ziyarette özellikle Arapça dil eğitimi ile öğretim programları ve materyal hazırlama konularına ağırlık verildi. Kabulde Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız ve Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz de hazır bulundu. 

 Kosova heyeti Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları ve paylaşımlarından duydukları memnuniyeti ifade etti. Gerçekleştirilen temasların ve hediyeleşmenin ardından heyet, Ankara Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi ile “Uluslararası Kardeş Okul Projesi” kapsamında protokol imzaladı, ardından kardeş okul ilişkisi tesis edilen Bursa Osmangazi Uluslararası Anadolu İma Hatip Lisesine ziyaret gerçekleştirdi.

 

23-08-201823-08-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.