Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kur'an-ı Kerim Ahlâkı semineri Rusça yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Rusça hazırlık dil programı uygulayan Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik Kur'an-ı Kerim Ahlâkı konulu seminer düzenlendi.   
Kur'an-ı Kerim Ahlâkı semineri Rusça yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü iş birliğiyle hazırlanan "Gençler Dünya'yı Tanıyor" programı kapsamında düzenlen Kur'an-ı Kerim Ahlâkı semineri, Rusça olarak Dr. Mykhaylo Yakubovych'in katılımıyla gerçekleştirildi.

Ukrayna dilinde açıklamalı Kur'an çevirisinin yazarı olan ve aynı zamanda Almanya, Polonya ve Litvanya'da Kur'an yorumları ve İslamî el yazması eserler üzerine çok sayıda akademik çalışması bulunan Dr. Mykhaylo Yakubovych, yaptığı çalışmaları ve tecrübelerini "Kur'an-ı Kerim Ahlakı"konulu seminer programında öğrenciler ile paylaştı.

Rusça hazırlık dil sınıfı programı uygulayan M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Rusça öğretmeni Nurefşan Özvatan'ın sunuculuğunu yaptığı seminerde aynı okuldan Berfin Söyüncü ve Fatih Aksoy adlı öğrenciler ise moderatörlük yaptı.

Dr. Mykhaylo Yakubovych; Kur'an ahlakının temeli, Kur'an ahlakının evrensel boyutu, Kur'an ahlakının yaşayan en güzel modeli olan Hz. Muhammed'in ahlakından bahsetti. Yakubovych, seminerin sonunda ise izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Seminere katılan Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul da programa katkılarımdan dolayı Yakubovych'e teşekkür etti. 
06-05-202106-05-202106-05-202106-05-2021 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.