Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Kurum Kültürü Oluşturma ve Geliştirme Semineri Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Gerçekleştirildi

Şubat ayında başlayan seminerlerimizin finali Balıkesir Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde yapıldı.
Kurum Kültürü Oluşturma ve Geliştirme Semineri Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Gerçekleştirildi

21-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında görevli müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevini yürüten yöneticilere yönelik olarak ‘’Kurum Kültürü Oluşturma ve Geliştirme Semineri’’ düzenlendi.

Seminerin açılış programı Genel Müdürlüğümüz Şube Müdürü Kadir SÖNGÜT, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, Ayvalık İlçe Mlli Eğitim Şube Müdürü Mete BATUR ve Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Abdulaziz DUMAN tarafından gerçekleştirildi.

Seminere Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner BAHADIR’ın da katıldığı programa, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan İbrahim KARATAŞ, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet AVCI, 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrettim Üyesi Prof. Dr. Nimetullah AKIN, EBSAD Başkanı Şaban KARAKÖSE, TİDEF Başkanı Mustafa YELEKÇİ, Kâtip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saffet KÖSE, Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin ŞENGİL sunumları ve söyleşileriyle katkı sağladılar.

Programda eğitim görevlilerince, eğitimde değer merkezli rehberlik ve liderlik, Millî Eğitim Mevzuatı’nda yenilikler, proje okulları vizyon belgeleri, eğitim yönetiminde manevi liderlik, liderlik özellikli yöneticiler, din öğretimi ve sivil toplum ilişkileri, eğitim yöneticilerinin insan ilişkileri gibi başlıklarda seminerler verildi.

 

Seminerde kursiyerlere hitap eden Nazif YILMAZ; Genel Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaları, dinogretimi.meb.gov.tr portalımızı, imam hatip okulları iyi örnekler sayfamız dinogretimiokullar.meb.gov.tr´yi, Kalite Takip Sistemi uygulamamızı tanıttı ve yürütülen çalışmaların daha yukarılara taşınması çabasının artarak devam ettiğini belirtti. Genel Müdürlük olarak hazırladığımız Vizyon Belgesine değinen Nazif YILMAZ; fen ve sosyal bilimler proje  okullarımız, sanat ve spor alanında açılan okullarımız, dil ve hafızlık okullarımız ile çeşitliliği arttırdığımıza, okullarımızda eğitim gören her öğrenciye ulaşmamız gerektiğine, sosyal, kültürel , sportif , akademik, sanatsal tüm alanlarda var olmak durumunda olduğumuza  vurgu yaptı. Genel Müdürlük olarak yaptığımız çalışmaları Allah rızası için yaptığımızı, Ahirette  bunun hesabı olduğu bilinci taşıdığımızı belirten Nazif YILMAZ, "bu ülkede 15 Temmuzlar yaşanmasını istemiyorsak bu milletin çocuklarına sahip çıkmalıyız" dedi.

30-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-201730-08-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.