Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

LGS'de İmam Hatip Ortaokullarından Büyük Başarı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınav sonuçlarına göre imam hatip ortaokullarından geçen sene 12 öğrenci tam puan almışken bu sene 53 öğrenci tam puan aldı, binlerce öğrenci üst dilimlerde yer aldı.
LGS'de İmam Hatip Ortaokullarından Büyük Başarı

LGS'de İmam Hatip Ortaokullarından Büyük Başarı
Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından LGS kapsamında 4 Haziran 2023 Pazar günü yapılan merkezi sınava, 1 milyon 30 bin 195 öğrenci katıldı. 23 Haziran 2023 tarihinde açıklanan sonuçlara göre imam hatip ortaokullarından 53 öğrenci 500 tam puan tam puan aldı, binlerce imam hatip öğrencisi en üst dilimlerde yer aldı. Hafızlık proje okullarından mezun öğrencilerin başarısı da dikkatleri çekti.

"Sosyal-Kültürel Etkinliklerdeki Başarıların Yanı Sıra Akademik Başarılarda da Büyük İvme Yakaladık."
Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, LGS'ye katılan öğrencileri ve öğrencilerin başarısına katkı veren öğretmenleri, yöneticileri, aileleri, çalışma arkadaşlarını ve paydaşları tebrik etti.

İmam hatip okullarındaki sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerin; okul aidiyetini ve okul kültürünü geliştirip okul iklimine dönüştürdüğünü ifade eden Gül, atılan bu temellerden sonra Genel Müdürlük koordinasyonunda okullarda yürütülen "Hedef LGS", "Öğrenci Rehberliği Kapsamında Birebir İlgilenme", "Ortak Performans Değerlendirme", "Okullardaki Akademik Takip Komisyonları", "Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Aktif Katılımların Takibi", "EBA Platformu Üzerinden Rehberlik", "Hazırlanan Örnek Sorulardan Öğrencilerimizin Faydalanması", "Kalite Takip Sistemi (KTS) ile Okullardaki Çalışmalarının Takibi", "LGS'de Önceki Yıllarda Başarılı Olmuş Öğrencilerle Sınava Hazırlanan Öğrenciler Buluşturulması", "Etkin Rehberlik", "Sınava Doğru Soru Çözüm Programlarının Yapılması" gibi pek çok çalışmanın elde edilen başarıda büyük role sahip olduğunu ve 500 tam puan alan 53 imam hatip öğrencisinin başarısı, yeni dönemde tercih yapacak veli ve öğrencilerin tercih listelerinde imam hatip liselerini ön sıralarda yer vereceğini ifade etti.

02-03-202324-06-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.