Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Lisede Yenileme İyileştirme Zamanı" (LİSEDEYİZ) Projesi Kapsamında Çevrim İçi Toplantı Yapıldı

 "Ortaöğretimde 10.000 Okul LİSEDEYİZ" projesi kapsamında, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanımız Abdülhalik Baş, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanımız İhsan Erkul  ve  81 il Anadolu imam hatip lisesi müdürlerinin katılımıyıyla çevrim içi toplantı düzenlendi.


 "Lisede Yenileme İyileştirme Zamanı" (LİSEDEYİZ) projesinin amacı; öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimi destekleyen okul ortamlarının oluşturulmasını sağlamak, okullar arası başarı farklarını azaltmak, eğitimde imkân ve fırsat eşitliğini güçlendirmektir.

Hazırlanan "Ortaöğretimde 10.000 Okul LİSEDEYİZ" projesi kapsamında, 81 il Anadolu imam hatip lisesi müdürlerinin katılımıyla Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanlarının başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz, Orta öğretim Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüklerine bağlı okul ve kurumların ortaöğretim kademeleri projenin kapsamını oluşturmaktadır.

"Ortaöğretimde 10.000 Okul - LİSEDEYİZ Projesi" kapsamında projenin işleyiş süreci, veri giriş modülü ile ilgili 7 Aralık 2022 Çarşamba günü Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları tarafından

Fiziksel Şartları İyileştirme, Ders Araç Gereç ve Donatım ihtiyaçları (Onarım, Donatım)

Meslekî/Kişisel Gelişim (Yönetici, Öğretmen ve Veli Eğitimleri)

Eğitim ve Öğretim (Akademik Başarı desteği ve Temel Becerileri Geliştirme)

Öğrenci Gelişimi (Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler)

çalışma alanlarıyla ilgili çevrim içi toplantılar gerçekleştirildi.  

Açılış konuşmasını yapan Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik BAŞ ve Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan ERKUL'un katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda projenin amacı, önemi ve hedeflerine vurgu yapıldı. Projenin işleyiş süreci ve veri giriş modülü hakkında Ortaöğretim Genel Müdürlüğünden Milli Eğitim Uzmanı Ahmet Yaman Durmuşoğlu tarafından okul müdürlerimize sunum yapıldı. 

08-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.