Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Liseye Geçiş Uygulamaları Konulu Eğitim Yönetimi Semineri 7-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi

Liseye Geçiş Uygulamaları Konulu Eğitim Yönetimi Semineri 7-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi

3 Haziran 2018 tarihinde merkezi sınavı yapılacak “Yeni Liseye Geçiş Uygulaması” kapsamında Sınavlı Öğrenci Alan Okul olarak belirlenen ve bu kapsamda önümüzdeki eğitim öğretim döneminde “Fen ve Sosyal Bilimler Programı Uygulayan Proje Okulu” olan 179 okulumuzun müdür/müdür yardımcılarının katılımlarıyla Afyonkarahisar’da yapılan çalıştay başarıyla tamamlandı.

7 Mayıs Pazartesi Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın açılış konuşmasıyla başlayan program, Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz ve Daire Başkanımız İhsan Erkul sunumlarıyla devam etti. Millî Eğitim Uzmanı Zeliha Karaağaç ve Koordinatör Öğretmen Halit İşlek tarafından organize edilen seminerde yöneticilere kapsamlı bilgiler verildi.

Genel Müdürlüğümüz olarak, okul yöneticilerimize Liseye Geçiş Uygulaması Kılavuzu ve Vizyon Belgesinin tanıtımı yapıldı. Vizyon Belgesini oluşturan 7 alan (Eğitim Ortamları ve Fiziki İmkânlar Alanı, Öğretmen Eğitim Yöneticileri Alanı, Akademik Gelişim Alanı, Öğrenci Meslekî Gelişim Alanı, Değerler Eğitimi, Bilim, Sanat, Spor Alanı, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Alanı, Çevre ve Paydaşlarla İşbirliği ve İzleme ve Değerlendirme Alanı) üzerinde geniş katılımlı müzakereler yapıldı.

Din eğitimi - öğretimi politikalarımızın da ele alındığı çalıştayda, okullarımızdaki eğitim-öğretim süreçleri değerlendirildi. Bunun yanı sıra, proje okullarının çalışma prensiplerini düzenleyen Özel Program ve Proje Uygulayan Okullar Yönetmeliği hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Eğitim Politikaları Daire Başkanı ihsan Erkul ve konularının uzmanı olan Genel Müdürlük çalışanları 3 gün boyunca belirlenen ana başlıklar hakkında eğitim yöneticilerimize detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Üniversitelerle işbirliği, TÜBİTAK, AB Projeleri, Eğitimde Yenilikçiler Ödülleri gibi proje ve benzeri üretimler yapılabilecek alanlarla ilgili Proje Uzmanı Fahri Özkara, özgün mekân tasarımlarında örnekleri içeren sunumlarıyla da Millî Eğitim Uzmanı Ali Kemal Acar çalıştaya katkıda bulundular. Okul yöneticilerimizin tecrübe paylaşımları sonrasında küçük gruplara bölünerek gerçekleştirilen grup çalışmalarında, kurumlarda eğitim ortamlarını geliştirici örnekler üzerinde fikir alışverişi atölye çalışmaları yapılarak seminer tamamlandı. 

21-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.